Slavnostní rozsvícení vánočních stromů v Ostravě

Publikováno uživatelem

K Vánocům neodmyslitelně patří slavnostní rozsvícení vánočních stromů, nejinak je tomu i v Ostravě.

Vánoční strom před Novou radnicí rozsvítí andělé

V sobotu 1. prosince v předvečer adventu můžete vyrazit na Prokešovo náměstí, kde na vás čeká od 14:00 bohatý program. Největším lákadlem bude snová andělská show. Nad hlavami návštěvníků se ve výšce 30 metrů budou vznášet andělé. Celou atmosféru dokreslí živý zpěv a obří svítící loutka anděla. Na závěr se budou zpívat koledy – Tichá noc, Štědrej večer nastal, Nesem vám noviny a další.

Pro děti je připravena Ježíškova pošta, každé z nich může své přání napsat na speciální pohlednici a město Ostrava je pošle do Božího Daru. Pro rodiče s dětmi jsou připravena hravá soutěžní stanoviště. Děti si zábavnou formou připomenou tradice Vánoc v interaktivním představení s Poppy a Adélkou. Andělská show je naplánována na 16.15 a 17.45 hodin. Na pódiu vystoupí Theatre Brass Quintet se Simonou Mrázovou.

Vánoční výzdoba, kterou si obyvatelé města vybrali v internetové anketě, bude letos zdobit Prokešovo náměstí a radnici od soboty 1. prosince až do 6. ledna. Celkem na ni bude použito 3,7 kilometru světelných řetězů se 44 tisíci diodami. Umělý desetimetrový vánoční strom ozdobí 250 koulí a řetěz dlouhý 600 metrů. Strom a vánoční výzdobu rozsvítíme s ostravským primátorem Tomášem Macurou v 18 hodin.

Program:

16:00 – 18:00 Dílničky a soutěže pro děti, Theatre brass quintet, dream show s létajícími anděly
18:00 Rozsvícení vánočního stromu a společné zpívání koled
Věž radnice bude otevřena do 19:00.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Masarykově náměstí doprovodí koncert Markéty Konvičkové

Již tradičně bude během první adventní neděle slavnostně rozsvícen vánoční strom na Masarykově náměstí v centru Ostravy. Vánoční strom bude stejně jako v loňském a předloňském roce umělý, je 10 metrů vysoký, 4,5 metrů široký a skládá se z více než 27 tisíc větví. Výzdoba je složena z ozdob z předchozích let včetně hvězdy se znakem města Ostravy na jeho špici. Celý strom je letos nazdoben do stříbrné a smetanové barvy.

Program:

10:00–16:00  Vánoční koledy a písně k poslechu
16:10  Permoník
17:00  Rozsvícení vánočního stromu
17:10  Markéta Konvičková
18:15  Spirituál kvintet

Na Jihu rozsvítí stromeček za zvuku zvonění zvonečku

První adventní neděli, 2. prosince, proběhne rozsvěcení vánočního stromu u Akordu v Zábřehu. Chybět nebude bohatý doprovodný program, který začne vánočním jarmarkem ve 13,00 hod. V rámci aktu rozsvícení stromu mohou lidé přinesenými zvonečky společně rozezvonit náměstí.  Děti mohou navíc přinést dopis nebo obrázek Ježíškovi, za který dostanou slosovatelný kupón o předvánoční dárečky.

U rozsvíceného stromu u K-Tria si pak lidé mohou 12. prosince v 18 hodin přidat k celorepublikové akci „Česko zpívá koledy“. Společně s nimi se ke zpěvu koled přidají také fotbalisté Baníku a Pěvecké sdružení ostravských učitelek.

Druhou adventní neděli 9. prosince v 17,00 hod slavnostně rozsvítíme vánoční strom  u K-Tria v Hrabůvce. Program začne už v 10 hodin dopoledne, od 15.30 do 17 hodin zvu přítomné na horký punč, připravenou budu mít samozřejmě i nealko verzi pro děti. Ty navíc dostanou jako dárek také CD s letošními Čertovskými pohádkami,“ zve na akci starosta Martin Bednář.

Rozsvícení vánočního stromu v Porubě bude s pohádkou o Ježíškovi

V neděli 9. prosince v 17 hodin se na Alšově náměstí rozsvítí porubský vánoční strom. Program začne už v 16.30 – Andělským poselstvím Cirkusu trochu jinak. Po očekávaném okamžiku bude v 17.15 hodin následovat představení S anděly o Vánocích aneb Pohádka o Ježíškovi a od 18 hodin vystoupení Bo Quartetu.

Kvůli bezpečnosti očekávaného většího počtu Porubanů, kteří se přijdou na rozsvícení stromu podívat, bude Hlavní třída od kruhového objezdu po ulici 17. listopadu od 14 do 21 hodin uzavřena.

 

Načítání…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *