V Mošnově vyroste do dvou let nový závod čínské společnosti XZB

Publikováno uživatelem

V průmyslové zóně Mošnov vyroste během dvou let nový závod čínské společnosti XZB. Vznikne na ploše cca 20 tisíc m2, kde v plně automatizovaných provozech najde práci minimálně 50 lidí. Prodej pozemku schválili na svém prosincovém zasedání zastupitelé města.Pozemek byl prodán za 7,14 milionu korun bez DPH.

Firma XZB byla založena v roce 2002 a soustředí se na dodávky komponentů pro automobilový průmysl. Jejími produkty jsou hydraulické vyvažovače ventilové vůle, vahadla a další komponenty určené pro výrobu motorů. Hlavní know-how firmy je tváření za studena. Společnost vlastní mnoho patentů a užívá při výrobě poslední nejmodernější technologie. Podíl zaměstnanců, kteří pracují ve vývoji a výzkumu, přesahuje 20 %. Stejnou politiku firma uplatní také v České republice.

„Prioritou města již nejsou jen nová pracovní místa, která bylo potřeba řešit v době, kdy Ostrava procházela transformací, ale především aktivity investorů navazující na naše vysoké školy. Dáváme proto přednost těm společnostem, kde existuje předpoklad propojení jejich vědeckovýzkumných aktivit s naší akademickou sférou. Stále tak platí, že před montovnami upřednostňujeme společnosti s pracovními pozicemi s vyšší přidanou hodnotou, což v případě společnosti XZB bezesporu platí,“ řekl ostravský primátor Tomáš Macura.

Zdroj: xzbco.com, ostrava.cz

Načítání…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *