Město vybuduje pod univerzitním areálem na Černé louce podzemní parkoviště pro veřejnost

Publikováno uživatelem

V novém univerzitním areálu na Černé louce vznikne 120 parkovacích míst pro veřejnost. Jedním z kroků města k oživení centra Ostravy je výstavba podzemního parkoviště pod plánovanou univerzitní budovou. Parkoviště bude z velké části sloužit veřejnosti a jeho výhodou je poloha v těsné blízkosti Černé louky a pěší zóny.

„Původní projekt počítal s několika venkovními parkovacími místy pro potřeby univerzity.  Navrhli jsme univerzitě, že zafinancujeme vybudování podzemního parkoviště se 160 místy, z nichž 40 bude určeno pro potřeby univerzity a zbývajících 120 míst bude sloužit veřejnosti,“ uvedl primátor Tomáš Macura.

Původně město chtělo poskytnout univerzitě dotaci, aby parkoviště pod budovou Katedry studií lidského pohybu postavila sama, avšak odvod DPH by parkoviště prodražil o 35 milionů korun. „Proto podzemní parkoviště postaví město a to po 99 letech přejde do majetku univerzity. Podstatné je, že univerzitní budova i parkoviště budou soutěženy najednou a projektovány jedním dodavatelem,“ dodal primátor Macura.

Zdroj: ostrava.cz

Načítání…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *