Velikonoční trhy v Ostravě

Publikováno uživatelem

Během Pašijového týdne můžete v Ostravě a blízkém okolí vyrazit na velikonoční jarmarky. Od pondělí do pátku nejdete velikonoční trhy v centru města na Masarykově náměstí, v Ostravě Porubě na Alšově náměstí potrvají trhy do neděle. Jednodenní jarmark si můžete užít dnes i v Ostravě Mariánských horách, který se koná od 15 do 18 hodin na Stojanově náměstí.

Masarykovo náměstí

Během týdne můžete každý den od 10 do 19 hodin vyrazit na velikonoční jarmark se vším, co k němu náleží: se stánky plnými dobrot, s tradičními řemesly, folklorními muzikami, živými zvířátky a kolotoči a také s novinkami, které jste zatím v centru města neviděli.

Masarykovo náměstí, v jehož středu stojí bříza ozdobená kraslicemi, se proměnilo ve vesnický dvorek se zvířátky v ohradách i s dřevořezbami. Každý den budou už od desáté hodiny jsou pro Vás otevřeny více než čtyři desítky stánků. Na náměstí narazíte na řezbáře, košíkáře, uměleckého kováře a jiné umělecké řemeslníky. K dostání jsou na stáncích tradiční výrobky – karabáče, kraslice, svíčky, výrobky z kůže, šperky, ruční mýdla, květiny, kameny a mnoho dalšího.

Doprovodný program každý den od 15.30 – 18.30 hodin
Pondělí 26.3. – Velikonoční tradice, Pop Academy, cimbálová muzika Grunt
Úterý 27.3. – Zvyky velikonočních svátků, folklorní soubor Veselky, lidový soubor Iršava
Středa 28.3. – Soutěže, dětský folklorní soubor Hlubinka, cimbálová muzika Radegast
Čtvrtek 29.3. – Gajdošská muzika Bukoň, ukázky práce pastevních psů, tradice Velikonoc
Pátek 30.3. – Ukázky práce stříhání ovcí, pouliční muzikanti

Alšovo náměstí

Celý týden od pondělí 26. března do neděle 1. dubna ožije i Alšovo náměstí tradičními velikonočními trhy. Ve stáncích od 9 do 18 hodin naleznete tradiční rukodělné výrobky, velikonoční dekorace i nejrůznější pochoutky.

Doprovodný program:
Pondělí 26. 3. – 14:00-17:00 hodin – zdobení velikonočního stromu kraslicemi
Sobota 31.3. –  15:00-17:00 hodin – Cimbálová muzika,  veselé velikonoční tvoření pro děti – košíček s překvapením; jízda na poníkovi;
Neděle 1.4. –  15:00-17:00 hodin – Kaczi zpívá dětem – hudebně-interaktivní vystoupení pro děti; Cimbálová muzika Lipka

Stojanovo náměstí

Jednodenní Velikonoční jarmark pod záštitou obvodu Mariánské Hory a Hulváky se koná v pondělí 26. března od 15 do 18 hodin na Stojanově náměstí.

Kromě stánků s krásnými výrobky je pro návštěvníky připraven bohatý doprovodný program: tvořivé dílny pro děti, ohrádku s živými zvířátky, kolotoč, zábavná kola pro děti a přijede i řezbář, který bude přímo na místě vyrábět velkého velikonočního zajíce. Celou atmosféru dotvoří hudebně kulturní program – Cimbálová muzika Konopjan, taneční soubor Hlubinka, mažoretky a Dětské sborové studio Ostrava – Jih.

 

Zavřít

Svatý týden neboli Pašijový týden je významné období křesťanského liturgického roku, ve kterém křesťané téměř všech vyznání si připomínají poslední týden Ježíšova pozemského života, jeho smrt na kříži a vzkříšení.

Svatý týden začíná Květnou nedělí a končí Velikonocemi (nedělí Vzkříšení). Některé dny Svatého týdne jsou označeny zvláštním přívlastkem: Škaredá středa, Zelený čtvrtek, Velký pátek a Bílá sobota. (zdroj:wikipedia.org)

Načítání…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *