Hlavní hvězdou letošních Colours of Ostrava bude Pharrell Williams

Publikováno uživatelem

Skupina N.E.R.D. v čele s Pharrell Williamsem roztančí návštěvníky letošních Colours of Ostrava výbušnou směsí hip hopu, funky, rocku, R&B a elektroniky.

S Chadem tvoří Williams od 90. let produkční duo The Neptunes – “tovární linku na výrobu obřích hitů” – jeho vlastní kariéra už ale sahá daleko za hranice běžnosti: zpěvák a hudebník se věnuje také módě, designu, multimédiálnímu projektu I Am OTHER a značce Billionaire Boys Club. Produkoval nespočet úspěšných nahrávek, prodal přes milión alb, získal jedenáct Grammy (a desítky nominací) a několikrát byl nominován i na filmového Oscara. Napsal globální hity pro sebe i Daft Punk, Jay-Z, Britney Spears, Justina Timberlaka, Snoop Dogga a další. V hudebním showbyznysu dnes pravděpodobně nenajdete hitparádově úspěšnější osobnost: vždyť Williamsovy hity z posledních let – Get Lucky, Blurred Lines a Happy – zasáhly kompletně celý svět. Od roku 2014 mu také patří hvězda na hollywoodském Chodníku slávy.

N.E.R.D založil Williams se spolužákem Chadem v roce 1999, kdy se k nim přidal Shay Haley. A zatímco pod hlavičkou The Neptunes sypali jeden průzračný hit za druhým, s N.E.R.D tíhli k daleko složitější, alternativnější hudbě a spolupracovali s Kanye Westem, Linkin Park nebo Gorillaz. Do roku 2010 vydali čtyři střídavě úspěšná alba a s komerčním dopadem si vlastně hlavu nelámali. O to větší šok způsobil s No One Ever Really Dies: tím, že se navzdory úspěšným kariérám vrátili k N.E.R.D a pochopitelně záběrem na politiku. Na otázku v čem považují album za zvláštní, Chad tajemně odpověděl: “Protože z vesmíru máte lepší pohled na zemi.

V červenci se v Ostravě můžeme těšit na show střídající jeden velký hit za druhým.

Zdroj: colours.cz

Načítání…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *