Autory vítězného návrhu na revitalizaci Umělecké ulice jsou studenti architektury brněnského VUT

Publikováno uživatelem

Z celkem 23 odevzdaných návrhů vybírala porota vítěze otevřené anonymní architektonicko-urbanistické soutěže na revitalizaci veřejného prostoru ulice Umělecké.

Porotci hodnotili vhodnost konceptu, jeho prostorové i funkční uspořádání, reálnost, realizovatelnost a ekonomickou přiměřenost návrhu. A také propojení nově navrženého území s okolním městem tak, aby se veřejný prostor ulice Umělecké stal integrální součástí centra Ostravy. Členy poroty byli starostka centrálního obvodu Petra Bernfeldová, náměstkyně primátora Kateřina Šebestová, vedoucí útvaru hlavního architekta Cyril Vltavský a známí architekti Adam Gebrian, Tadeáš Goryczka, Ladislav Kuba a Radim Václavík.

Porota pod vedením architekta Ladislava Kuby své rozhodnutí komentovala takto: „Výtvarná kompozice cihelného dlážděného kříže působí jasným a přesvědčivým dojmem. Vnější prostor je prostřednictvím zvoleného materiálu přičleněn k Domu umění a rozšiřuje pole jeho působnosti jak esteticky, tak i funkčně. Návrh jednoznačně definuje hlavní priority uspořádání okolního prostoru, pomíjí ale detaily, které je nutno upřesnit při následující komunikaci s investorem a při projekční práci.“

Otevřená anonymní architektonicko-urbanistická soutěž na revitalizaci veřejného prostoru ulice Umělecké byla zahájena v polovině prosince. Ve stanoveném termínu do 15. 2. své práce odevzdalo 23 soutěžících. Z nich vybrala porota vítěze, kterého schválili ve středu 5. 4. ostravští zastupitelé.

Autory vítězného návrhu jsou studenti architektury Jan Adamus z VŠ uměleckoprůmyslové z Prahy a Ondřej Bělica a Matěj Jindrák z fakulty architektury VUT z Brna.

Informace o vítězství v této soutěži je o to cennější, že se jedná o projekt v našem rodném regionu a můžeme tak přispět k pozitivnímu rozvoji Ostravy, který v současnosti bujaře probíhá. K návrhu jsme proto přistupovali s pokorou a odpovědností. A to jak k místu samotnému, tak jeho ústřednímu motivu – architektuře Domu umění, který se propisuje do svého přilehlého okolí, a vytváří tak velkorysý veřejný prostor i venkovní expozici galerie. Budeme moc rádi, když společnými silami dokážeme tento projekt také zrealizovat,“ řekl za vítěznou trojici Ondřej Bělica

Načítání…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *