Zítra pojede MHD podle jízdního řádu, stávkovat se nebude !!!

Publikováno uživatelem

Řidiči Dopravního podniku Ostrava se aktivně nezapojí do čtvrteční celorepublikové stávky řidičů. K tomuto rozhodnutí dospěli v reakci na kroky vedení společnosti, které zahájilo jednání s odbory o navýšení platů řidičů nad rámec platné kolektivní smlouvy.

„Situace na trhu práce je natolik alarmující, že přestože máme platnou kolektivní smlouvu do konce roku 2018, vyzvali jsme odbory k diskuzi o mzdách již nyní. Odbory tuto aktivitu vedení společnosti vítají a v tuto chvíli jsou obě strany připraveny jednat,“ řekl Daniel Morys, ředitel Dopravního podniku Ostrava.

I tato skutečnost je jedním z důvodů, proč se řidiči ostravského dopravního podniku nepřipojí k čtvrteční stávce. Na znamení solidarity si pouze obléknou výstražné vesty.

„Cílem vedení společnosti je v průběhu dubna uzavřít společnou dohodu s odboráři, tak abychom se udrželi v pozici nejatraktivnějšího zaměstnavatele v oboru veřejné dopravy v regionu,“ zdůrazňuje potřebu rychlého jednání Daniel Morys.

Jakého navýšení mezd se nakonec řidiči dopravního podniku dočkají rozhodne vyjednávání odborů s vedením společnosti. V případě rychlé dohody vedení společnosti slibuje navýšení mezd již v květnu.

Zdroj: tisková zpráva

Načítání…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *