Dopravní podnik Ostrava vyhlásil amnestii

Publikováno uživatelem

Dopravní podnik Ostrava dává šanci všem dlužníkům, kterým vznikl dluh za jízdy načerno (pokud již nejsou soudně nebo exekučně vymáhány).  Každý kdo si do 24. 12. 2017 zakoupí minimálně půlroční jízdenku na zónu 77 v hodnotě 2 199 Kč (případně zónu 78), tomu budou odpuštěny všechny dosavadní dluhy z nezaplacených pokut za jízdy načerno.

Jestliže dlužíte DPO nezapomeňte se s novou dlouhodobou jízdenkou dostavit na oddělení řízení pohledávek DPO, kde vám budou na základě předložení karty ODISka a občanského průkazu dluhy vůči DPO anulovány. Na oddělení řízení pohledávek se musíte dostavit nejpozději do 5. ledna 2018.

Aktuálně má dluh vůči dopravnímu podniku 74 772 černých pasažérů, kteří dluží dohromady 677 821 390 Kč. Nejste si jisti jestli jste mezi dlužníky i vy? Můžete si to ověřit v budově ředitelství společnosti u zastávky Karolina (Poděbradova 494/2, Moravská Ostrava, 702 00 Ostrava) od pondělí do pátku mezi 9:00-12:00 a 12:30-17:00 hodinou.

„Z našich statistik vyplývá, že typickým černým pasažérem je muž ve věku dvacet až pětadvacet let, který bydlí v Moravské Ostravě, Přívoze nebo ve Vítkovicích a nejčastěji jezdí linkou č. 4 nebo č. 11 mezi 9:00 a 10:00 h a pak mezi 15:00 a 16:00 h,“ upozorňuje Daniel Morys

Zdroj: www.dpo.cz

Načítání…

Komentáře 10

 1. No to se Vám zase něco povedlo. Nesmysl. Tak lidi, kteří jezdí na černo, neplatí, tak si vesele mohou jezdit na černo dál, a pak si koupí měsíčník a jakoby nic.
  Místo toho, aby jste odměnili ty, kteří poctivě platí, zvýhodníte ty, kteří vás okrádájí. To už nemá obdoby. Tleskám, další perfektní nápad.

 2. Tak to se mi nelíbí , jezdit na černo a potom mít vše odpuštěno. A co my, co si jízdné poctivě kupujeme? Jakou dáte prémii nám?

 3. Nic! Nasrat! 90% tam jezdí stejně načerno menšina. Pozavírat a dokud dluh nesplatí nepustit!!! Já taky musím platit svoje dluhy!!! Tak proč výjimky!!! Z mých daní jdou prachy na sociálku!!! A revizor by měl mít právo je ztřískat do krychle.

 4. Vážený dopravní podniku, běžte s takovýma akcema do pr*ele!! Slušní ať platí a kofoly, co jezdí na černo, mají možnost se „vykoupit“? K***a tenhle svět spěje do řiŤe

 5. na jednu stranu pěkné gesto, ale jako poctivě platící cestující se raději nebudu vyjadřovat…

  napadá mě jen jedna otázka: co případy zneužití osobních informací, kdy je zcela zřejmé, že přepravní kontrola neměla k dispozici OP černého pasažéra a ten pak nahlásil údaje někoho jiného (pro vysvětlení, do rukou se mi dostala výzva k zaplacení pohledávky ve výši něco kolem 13tisíc, z DPO nepřišlo nic…problém byl v tom, že dlužník nikdy nebydlel trvale ani přechodně na uvedené adrese…)

 6. Dobry den chci se zeptat za vnuka ktery studuje ale ma u vas dluh za jizdu na cerno kterou si nezavinil sam matka mu nedavala penize ted uz dlouho ma odisku tak se chci zeptat kdyz si koupi pulrocni jizdne jestli mu dluh bude odpusten dekuji

  1. Dobry vecer chci se zeptat plati to i pro stunenty kteri maji slevu na odisku kdyz si ji koupi na pul roku bude mu dluh smazan dekuji za odpoved

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *