Jak se v Ostravě točilo

Publikováno uživatelem

V odpoledních sobotních hodinách bylo na tramvajové zastávce Karolina možno vidět filmový štáb v akci. Konkrétně v prodejně sportovního vybavení Husky. Stejnou podívanou měli i návštěvníci dolu Hlubina a dalších míst v Ostravě po dobu celého víkendu. O co vlastně šlo? Tak tedy. V Ostravě probíhalo natáčení humoristických skečů pod hlavičkou ostravského produkčního týmu Skorka Creative. Tato produkce se už tady zasloužila o spoustu legrace a uznání v rámci své odvedené práce. Za zmínku určitě stojí klip propagující Vysokou školu Báňskou v čele s docentem Vláknem, reklamou na pivo Ostravar, nebo třeba skeče ,,The well stuffed beaver“ (Video pod textem). Tentokrát točené skeče budou v podobném duchu.

A teď něco jak to chodí při takovém natáčení. Bylo naplánováno 9 skečů na 2 natáčení dny a dá opravdu zabrat, vše stihnout v čase, pokud ve scénáři máte přejezdy, to znamená pokud se točí na více místech. Znamená to sbalit veškerou techniku, kostýmy, kulisy, zorganizovat přejezd, lidi a na nové lokaci vše zase rozbalit, přichystat a připravit. Naštěstí v tom není kameraman a herci sami. Ve štábu, který bylo možno vidět například v prodejně Husky, je šéfem režisér a má pod sebou asi 14ti členný tým bez herců. Ten se skládá ze dvou kameramanů, produkčního, asistenta kamery, dramaturga a scénáristy, zvukaře, osvětlovače, kostymérky, kulisáka, vyzážistky , technika a runnera, který zajišťuje vše co chybí a také nesmím zapomenout na klapku. Pokud je práce příliš, je tým větší a zase pokud je točení jednodušší, někteří členové štábu přebírají funkce druhých.

Natáčení probíhalo od pul 8 ráno do půl 9 večer a bylo nanejvýš vyčerpávající udržet morálku štábu a hlavně herce v plné síle , každopádně režisér Vladimír si to dokázal pohlídat a tým fungoval efektivně a natáčení se stihlo podle plánu. Úžasné, při takovém natáčení, je atmosféra a ta spousta kreativních lidí kolem, kde každý rozumí své věci a všichni musí spolupracovat. Materiál natočený o víkendu teď poputuje do střižny, kde se poskládají vybrané záběry, udělá se barevná korekce obrazu, spojí se s externě nahraným zvukem a poté se obvykle výsledek prodá televizi nebo umístí na internet.

u videa si můžete zapnout české titulky.

Načítání…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *