VŠB Technická univerzita Ostrava představila nové logo

Publikováno uživatelem

Vysoká škola Báňská představila nové logo, které kopíruje aktuální designérský trend zjednodušení. Hlavním úkolem nového loga a následného vizuálu je sjednocení komunikace univerzity dovnitř i navenek a zlepšení identifikace univerzity jako kompaktního celku. Což se stávajícími znaky není možné. Samotné grafické znázornění pěti čar v novém logu odkazuje na knihu v posledně použitém znaku VŠB z roku 2008 a na plastiku Prométhea na rektorátu.

Na podzim roku 2016 se Kolegium rektora jasně vyjádřilo potřebu změny v komunikaci univerzity, jejímž cílem má být prezentovat univerzitu jako moderní instituci, která nabízí velkou škálu oborů. Na podkladě tohoto rozhodnutí byl zadán Katedře marketingu a obchodu Ekonomické fakulty VŠB-TUO úkol provést výzkumné šetření k image univerzity a fakult. Metodou focus group byly tázány skupiny zaměstnanců na všech fakultách, studenti, PR pracovníci i vedení, jak by se měla škola propagovat.

Z výzkumu jasně vyznělo: rozhodnutí ke změně znaku univerzity, zachování hlavní barvy univerzity, ponechání barevnosti fakult a zachování názvu univerzity s možností využití zkrácené verze VŠB – Technická univerzita Ostrava. Výzkumné šetření skončilo v září 2017 a poté se rozběhl proces přípravy loga. Poté co nové logo přijato kladně Kolegiu rektora a Akademický senát bylo logo představeno veřejnosti.

Coming Soon
Jak se Vám líbí nové logo VŠB Technické univerzity Ostrava
Jak se Vám líbí nové logo VŠB Technické univerzity Ostrava
Jak se Vám líbí nové logo VŠB Technické univerzity Ostrava
Načítání…

Komentáře 2

  1. MP

    Hrůza! Žádná anketa nebyla, kecy v kleci. Na podobné velké změny se vyhlašuje veřejná soutěž, tady si rektor dělá co chce, jako nějaký orientální despota. Příští volební období NEVOLIT!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *